Ob zanimivem in lepem dogodku prehoda planeta Merkurja prek Sončeve ploskve je veliko osnovnih in srednjih šol ter astronomskih društev pripravilo javna opazovanja. Pri Slovenski znanstveni fundaciji so se zato odločili povabiti vse, ki ste opazovali ta pojav, da pripravite poročilo o dogodku v obliki posterja, ki bo v času 22. Slovenskega festivala znanosti z mednarodno udeležbo (Ljubljana, 27. septembra – 10. oktobra 2016) razstavljen v galeriji Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo (Večna pot 113, Ljubljana) z naslovom Prehod Merkurja v Sloveniji.
Velikost posterja naj bo A1 in naj vsebuje posnetke prehoda Merkurja, kot tudi dogajanje na opazovališču. Ob vsaki sliki naj bo naveden naslov in avtor. Na vrhu posterja naj bo napisano Prehod Merkurja 9. 5. 2016 – kraj opazovanja, spodaj pa organizator (ali organizatorji) in vodja (mentor) opazovanja.
Predlagamo, da je teksta minimalno, pomemben je prikaz dogajanja med opazovanjem tega dogodka. Za boljšo orientacijo vam posredujemo primer posterja za prireditev Znanost na odru 2015 (Science on Stage 2015).
Posebna komisija bo izbrala najbolj izvirno predstavitev na posterju, nagradila njegove avtorje s knjigami, mentor pa se bo uvrstil v slovensko ekipo, ki bo sodelovala na evropskem festivalu učiteljev naravoslovnih predmetov Znanost na odru (Science on Stage) med 29.6. in 2.7. 2017 v Dobrecenu na Madžarskem.
NOVO:
RAZSTAVA POSTERJEV JE PODALJŠANA IN SICER OD 27. SEPTEMBRA DO 10. OKTOBRA 2016.
Posterje pošljite ali prinesite do 20. septembra 2016 na Slovensko znanstveno fundacijo, Štefanova 15, Ljubljana s pripisom: Za razstavo Prehod Merkurja. Do 20. junija 2016 pošljite predhodno prijavnico, da bomo lahko zagotovili dovolj prostora in panojev. Po razstavi bomo posterje vrnili avtorjem.
Za izvedbo projekta »Prehod Merkurja 2016« je odgovoren Boris Kham, prof. fizike (